KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Propuštění sestry, která manipulovala se zaměněnými miminky, není definitivní

Okresní soud v Třebíči se bude muset znovu zabývat případem výpovědi pro zdravotní sestru Zdeňku Mládkovou, kterou místní nemocnice vyhodila pro údajný podíl na záměně miminek na novorozeneckém oddělení. Ve středu odvolací brněnský Krajský soud zrušil původní verdikt potvrzující platnost výpovědi a nařídil nižšímu soudu věc znovu projednat.


 

Mládková pracovala v nemocnici jako sestra 35 let. Na pracoviště nastoupila i jeden z prosincových dnů roku 2006, kdy se krátce po sobě narodila děvčátka Nikola a Veronika. Jejich matky ale nedostaly své děti, při manipulaci s novorozeňaty došlo k záměně.

Podle nemocnice podíl na výměně nesla i Mládková, a proto ji v říjnu 2007 vyhodila. Sestra si ale stála za tím, že se žádné chyby nedopustila a svoje povinnosti plnila správně, a nemocnici proto zažalovala o neplatnost výpovědi.

Podle advokáta nemocnice Martina Urbáška sestra neprověřila dostatečně identifikaci dětí. „Váha obou dětí se několik hodin po porodu lišila o více jak půl kilogramu, jedno navíc mělo na hlavě hematom,“ prohlásil advokát.

Mládková však upozornila, že děti měla v péči jen velmi krátkou dobu a navíc byly váženy na jiném oddělení. Při koupání se jim navíc smazala jména napsaná na nožičkách, proto se řídila jen číselnými štítky, které děti měly. Ty ovšem byly také prohozeny a ani policii se nepodařilo zjistit, jak k tomu došlo.

Poté, co se na záměnu přišlo, změnila Třebíčská nemocnice pravidla pro zacházení s novorozenci a potrestala sedm pracovníků. Rodiny vyměněných dětí vysoudily na špitálu třímiliónové odškodnění.


(Zdroj: Krimi Zprávy Třebíč)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín